Witryna wykorzystuje pliki cookie wyłącznie do zbierania danych statystycznych. Więcej w polityce prywatności.
Strona główna
Miasta dla ludzi prenumerata wyszukiwarka facebook
reklama

6 '2018
Miasta dla ludzi

Miasta dla ludziOferta dla Architekta

Oferta dla ArchitektaDżinsowe podłogi Baltic Wood

11.04.2017 / wtorek

Podłoga drewniana JEANS COLLECTION Baltic Wood zdobyła główną nagrodę w konkursie INSPIRACJE 2017, rekomendującym najlepsze produkty wykończenia i wyposażenia wnętrz. Jury doceniło wysoką jakość i oryginalne wzornictwo kolekcji, przyznając podłogom z denimowej serii najwyższe wyróżnienie.

 

 

 

 

Nowoczesna seria podłóg drewnianych JEANS COLLECTION Baltic Wood została uhonorowana główną nagrodą w konkursie INSPIRACJE 2017 w kategorii Podłogi. Zdaniem jury, złożonego m.in. z architektów i redaktorów pism wnętrzarskich, inspirowana dżinsem seria podłóg z naturalnego drewna wpisuje się w najnowsze trendy wystroju wnętrz. Członkowie kapituły docenili połączenie modnego desingu z wysoką trwałością i szerokimi możliwościami aranżacyjnymi.

Nagrodzona seria JEANS COLLECTION obejmuje siedem par podłóg dębowych, dostępnych w ponadczasowych i najmodniejszych obecnie barwach: od bieli i szarości po beże i brązy. Każdy z nich został powielony zarówno na wzorze deski 1-rzędowej, jak i klepki 3-rzędowej. Dzięki temu możliwe jest dowolne łączenie obydwu wzorów z zachowaniem wizualnej spójności.

Nagrodzona kolekcja podłóg to propozycja dla osób poszukujących nowoczesnych rozwiązań, łączącanajwyższą jakość, trwałość i estetykę – mówi Rafał Zawierucha, Prezes Zarządu Baltic Wood. – Bogata oferta wzorów w tej samej kolorystyce zapewnia elegancki i spójny efekt wizualny, umożliwiając zastosowanie różnych rozwiązań: deski i klepki w sąsiadujących ze sobą pomieszczeniach.

Podłogi z serii JEANS COLLECTION mają trójwarstwową konstrukcję, z wierzchnią warstwą drewna o grubości 2,7 mm, która pozwala na dwukrotną renowację. Wytwarzane z wykorzystaniem zaawansowanej technologii wyłącznie z naturalnego drewna, zachowują dobre parametry techniczne i unikatowe wzornictwo. Dzięki procesowi precyzyjnego szczotkowania we wszystkich deskach widoczna jest oryginalna struktura drewna - niepowtarzalny układ słoi czy rozmieszczenie sęków. Szczególnym atutem wyróżnionych podłóg jest możliwość ułożenia ich na ogrzewaniu podłogowym.

Główna nagroda w konkursie INSPIRACJE 2017 jest dla nas ważnym wyróżnieniem. Cieszymy się, że jury dostrzegło funkcjonalność i wysoki standard wzornictwa JEANS COLLECTION, na co w procesie projektowym każdej z podłóg Baltic Wood zwracamy szczególną uwagę – dodaje Rafał Zawierucha.

Ideą konkursu INSPIRACJE 2017 jest wyróżnienie i zarekomendowanie najlepszych na rynku produktów wykończenia i wyposażenia wnętrz, takich jak meble, dodatki, sprzęt AGD, materiały wykończeniowe czy dekoracyjne. Jury złożone z projektantów wnętrz, przedstawicieli instytucji związanych desingem oraz dziennikarzy prasy wnętrzarskiej ocenia zgłoszone do konkursu produkty w 12 kategoriach, wybierając najciekawsze pod względem wzornictwa, jakości i funkcjonalności. Konkurs jest organizowany przez wydawnictwo Koncept już po raz drugi. Własną rekomendację konkursową przyznaje również redakcja magazynu Świat Rezydencji Wnętrz & Ogrodów wydawanego przez Koncept.

Uroczysta Gala Rozdania Nagród INSPIRACJE 2017 odbyła się 4 kwietnia 2017 r. w Pałacu Prymasowskim w Warszawie. W imieniu Baltic Wood wyróżnienie odebrała Katarzyna Dobrowolska - kierownik marketingu i PR Baltic Wood S.A.


Baltic Wood
to europejski producent podłóg drewnianych, które trafiają do konsumentów w 52 krajach świata. Od ponad 17 lat firma działa w Polsce. Podłogi Baltic Wood wykonane są wyłącznie z naturalnego drewna. Asortyment marki znajduje się na stronie www.balticwood.pl.« powrót