Witryna wykorzystuje pliki cookie wyłącznie do zbierania danych statystycznych. Więcej w polityce prywatności.
Strona główna
Miasta dla ludzi prenumerata wyszukiwarka facebook
reklama

6 '2018
Miasta dla ludzi

Miasta dla ludziOferta dla Architekta

Oferta dla ArchitektaNowa kolekcja SPOT Light

12.04.2017 / środa

W tym roku firma SPOT Light zaprezentuje na targach ŚWIATŁO kolejną autorską kolekcję lamp o prekursorskim znaczeniu dla branży oświetleniowej. Seria nowych lamp – JAGODA i POLA to niespotykane do tej pory połączenie nowoczesnego materiału, jakim jest laminat i lekkiego, geometrycznego designu.

 
Prężny rozwój działalności i wzrost możliwości produkcyjnych firmy SPOT Light sprawia, że z roku na rok zaskakuje ona swoich odbiorców nowymi, kreatywnymi rozwiązaniami. Po bardzo pozytywnym odbiorze unikatowych kolekcji lamp z drewna i betonu producent nowoczesnego oświetlenia wprowadza na rynek nową, autorską linię oświetlenia z laminatu. To bardzo atrakcyjna alternatywa do lamp drewnianych, która przypadnie do gustu szczególnie wszystkim tym, którzy obserwują najnowsze tendencje wnętrzarskie i poszukują nieoczywistych rozwiązań wzorniczych po niewygórowanej cenie. 

Sukces rynkowy lamp z linii Wood Collection zmotywował nas do poszukiwania świeżych trendów, które otworzą nowe horyzonty projektowania oświetlenia. Wybór padł na laminat, znajdujący szerokie zastosowanie w aranżacji wnętrz. Jest bardzo łatwy w obróbce i może uzyskać dowolny kolor, co otwiera duże możliwości pod kątem kształtowania designu. Postanowiliśmy wykorzystać w pełni te zalety do stworzenia nowatorskich modeli JAGODA i POLA – mówi Christian Ortlieb, właściciel marki SPOT Light.

 

 

 

Nowe lampy JAGODA i POLA nawiązują do drewnianych lamp z linii Wood Collection zarówno pod względem kolorystyki, jak i fantazyjnej, przestrzennej formy. Do ich stworzenia wykorzystano laminat, który do złudzenia imituje powierzchnię drewna, z jego charakterystycznym rysunkiem słoi. Dzięki temu stanowią atrakcyjną cenowo alternatywę dla lamp z naturalnego drewna, skierowaną głównie do młodych osób, nie obawiających się eksperymentów z kolorem i formą. Standardowo lampy są dostępne w odcieniu dąb wiejski, jednak na życzenie mogą być produkowane w szerokiej palecie kolorystycznej. Ich modny design powstał z inspiracji geometrią i planetarnymi formami, a zastosowanie cienkich elementów z laminatu nadaje im dodatkowej lekkości.

Lampa JAGODA jest dostępna w czterech wersjach różniących się między sobą kształtem elementów, które w zależności od wersji mogą być prostokątne, romboidalne lub w formie półokręgu. Abstrakcyjny charakter lamp wynika z ich konstrukcji, złożonej z kilku ruchomych elementów, które można dowolnie obracać, otrzymując różnorodne efekty światłocienia. Natomiast lampa POLA otrzymała sferyczną formę, w której centrum umieszczono prosty, mleczny klosz. Dzięki symetrycznemu rozmieszczeniu sierpowatych elementów wokół lampy daje ona efekt harmonii i spokoju.


Więcej na: www.spotlight.pl« powrót