Witryna wykorzystuje pliki cookie wyłącznie do zbierania danych statystycznych. Więcej w polityce prywatności.
Strona główna
Miasta dla ludzi prenumerata wyszukiwarka facebook
reklama

4 '2018
Miasta dla ludzi

Miasta dla ludziOferta dla Architekta

Oferta dla ArchitektaNowości Zuchetti

21.04.2017 / piątek

W ofercie firmy Zucchetti znaleźć można cały asortyment wyposażenia łazienki. Od najmniejszych detali po całe kolekcje. Zarówno w wersjach ekonomicznych, jak i ekstrawaganckich, projektowanych przez najlepszych światowych dizajnerów.

 

 

SIDD by Kos

Projekt wolno stojącej wanny SIDD firmy Kos rozpoczął się od poszukiwania stylistycznej i formalnej równowagi, wywodzącej się z harmonii tradycyjnej estetyki i stanowiącej jedność ze współczesnością. Płynne, obłe linie wanny tworzą przyjemny kształt dopasowany do konturów ciała i zachęcający do relaksu. Wanna jest przestronna i wygodna, a delikatne zwężenie u podstawy optycznie wydłuża jej kształt.


Zmniejszona grubość ścian oraz miękkość symetrycznie zaprojektowanych krzywizn tworzą lekką i elegancką formę. Jednorodny materiał, z którego wykonana jest wanna, jest matowy, a w dotyku przypomina jedwab.

Kategoria
Wanna wolno stojąca

Materiał
Jednorodna, twarda powierzchnia

Wykończenie
Białe

Wymiary
1700×700×500 mm


 

 CLOSER by Zucchetti   

Seria Closer została wzbogacona o jednouchwytowe baterie, które zachowały najważniejsze cechy deszczowni Closer – swobodę ruchów i elastyczność. W projekcie zastosowano elementy obrotowe w różnych miejscach, które sprawiają, że bateria jest niepowtarzalna, a jej funkcjonalność wyjątkowa.


Diego Grandi kontynuuje swoje podejście do projektowania, tworzy produkty przywracające codzienne gesty związane z wodą, łatwe w obsłudze, nastawione na osobiste potrzeby. Dzięki tej postawie seria Closer osiąga poziom komfortu, który ma wymiar praktyczny i estetyczny.

Harmonijne kształty tworzą równowagę pomiędzy elementami baterii. Brzegi są zaokrąglone, tworzą prosty, ergonomiczny uchwyt. Konstrukcja połączeń umożliwia obroty na wielu poziomach. Closer wykracza poza granice klasycznej baterii łazienkowej: design nie skupia się na fizycznym kształcie, ale na samej wodzie, która może być „gdziekolwiek chcesz”.

 

Kategoria
Kolekcja baterii jednouchwytowych z głowicą na dyskach ceramicznych 25 mm, spełniająca warunki certyfikacji najbardziej restrykcyjnych norm międzynarodowych.

Wykończenie
Chrom oraz czarny soft touch.

Materiały
Korpus i uchwyt wykonane z mosiądzu z dodatkiem komponentów odpornych na rdzę i kamień. Głowica na spiekanych dyskach ceramicznych. Pokrycie podwójną warstwą niklu o całkowitej grubości 10-12 mikronów i warstwie chromu 0,2 mikronów.


 NUDE by Zucchetti

Kolekcja autorstwa Sybille de Margerie, zaprojektowana dla Zucchetti, to mieszanka emocji i wyobraźni. Projektantka wnętrz wyobraziła sobie kolekcję armatury, która jest naturalna, przejrzysta, czarowna, pełna zmysłowości: jest naga — NUDE.


Podczas zwiedzania piwnic we francuskich zamkach, Sibille de Margerie zachwyciły sekrety sztuki produkcji wina. Jej szczególną uwagę przykuły delikatne, szklane korki używane do szpuntowania beczek z dojrzewającym winem. Ta inspiracja, zaczerpnięta z surowych szklanych korków, została przeniesiona na szlachetne kryształowe pokrętła. Tak powstała kolekcja NUDE.

Firma Zucchetti, znana z innowacji, designu i jakości, spełniła oczekiwania Sybille.
Projektantka osobiście związana jest z Włochami, podziwia ich bogatą historię i kulturę, zwłaszcza we Florencji, gdzie otworzyła własną pracownię. Charakterystyczne dla Sybille de Margerie cechy, takie jak kobiecość i poetyckość, odwołują się do świata zmysłów. Funkcjonalność i współczesność, dbałość o szczegóły i dążenie do doskonałości angażują wszystkie pięć zmysłów i dostarczają mnóstwo wrażeń.

Idea armatury NUDE zawarta jest w kawałku kryształu, o okrągłym kształcie, tak czystym jak natura. Kształt ten kojarzy się przyjemnością i komfortem użytkowania. Są to cechy odporne na kaprysy mody. Prosta i jednocześnie wyrafinowana, kolekcja NUDE fascynuje swoją przejrzystością tak samo jak maleńka bańka powietrza zamkniętą w krysztale. Design pokręteł przywołuje świat luksusu i piękna. Płynne kształty są kobiece, a wykończenie w różowym złocie odnosi się do zmysłowość skóry. NUDE w wykończeniu czarnym matowym i połączeniu z czystym kryształem stanowią atrakcyjną propozycję dla hoteli i resortów położonych w otoczeniu natury.

Pracownia Sybille de Margerie znajdująca się w Paryżu słynie z projektów obiektów SPA, luksusowych prywatnych rezydencji i prestiżowych hoteli, takich jak Mandarin Oriental Paris, The Grand Amsterdam, The Old Cataract Assouan, L’Hotel de Paris St Tropez, zaprojektowanych z myślą o zachowaniu całkowitej harmonii pomiędzy ciałem i umysłem.

Poszukiwanie spokojnej atmosfery dotyczy również łazienki, która staje się sanktuarium oddania dobremu samopoczuciu, zaproszeniem do odpoczynku, spokojnym niebem, świątynią relaksacji. NUDE stanowi doskonałe uzupełnienie tego wyjątkowego doświadczenia.

„Jestem projektantką wnętrz i moim głównym celem jest perfekcyjne połączenie tradycji, innowacji i kreatywności. Postrzegam moją pracę jako poszukiwanie zmysłowego komfortu i przyjemności w każdym najmniejszym szczególe, co wyraziłam we wnętrzach Cheval Blanc Courchevel oraz Mandarin Oriental Paris – hotelach, które uznawane są za pałace. Mogę powiedzieć, że jestem architektką “Art de Vivre”, która łączy kulturę i kreatywność w charakterystycznym duchu francuskiego luksusu.” – Sybille de Margerie

Zauroczenie najlepszymi materiałami i skupienie na szczegółach Sybille de Margerie wykorzystała przy projektowaniu ekskluzywnego wyposażenia, mebli i oświetlenia w hotelach i rezydencjach, między innymi Cheval Blanc Courchevel oraz Royal Atlantis w Dubaju.

Ambicją pracowni projektantki jest stworzenie wraz z Zucchetti kolekcji armatury, która połączy wizję nowoczesnego haute couture z ponadczasowymi trendami.


Kategoria:
Kolekcja tradycyjnych dwuuchwytowych baterii z kryształowymi pokrętłami.

Materiały:
Korpus z chromowanego mosiądzu, pokrętła z chromowanego mosiądzu i kryształu; pozostałe komponenty z materiałów odpornych na rdzę i kamień. Baterie wyposażone w głowice na dyskach ceramicznych. 

Wykończenie:

Chrom, czarny matowy chrom, różowe złoto


 

 WaterCandy

Nowe deszczownie WaterCandy, zaprojektowane dla Zucchetti przez Ludovica+Roberto Palomba, zaskakują swoim innowacyjnym wyglądem i eklektycznym charakterem.


Najbardziej niekonwencjonalnym elementem jest słuchawka natryskowa, która oprócz spełniania swej tradycyjnej funkcji, może być wykorzystywana również do masażu ciała. Pasek umieszczony na głowicy pozwala na łatwy, ergonomiczny uchwyt, a silikonowe dysze umożliwiają wykonanie delikatnego masażu.    

Słuchawka WaterCandy jest idealnym przedłużeniem ręki, woda podąża za nią po naszym ciele, w wybranej odległości lub bezpośrednio po skórze, gdy dysze stykają się z jej powierzchnią.
Proces projektowania deszczowni zaczął się od przyjrzenia się funkcjom i gestom związanym z codziennym braniem prysznica. Projektanci spojrzeli na te czynności w sposób szerszy i bardziej otwarty. Tworząc WaterCandy zebrali i zapożyczyli kształty i style z innych kontekstów, takich jak świata dźwięku. Podobnie jak Closer, który wychodzi poza typową trójwymiarową konstrukcję, przejmując estetykę lampy, WaterCandy duetu Ludovica+Roberto Palomba przyjmuje wygląd eleganckiego głośnika z perforowaną powierzchnią metalową. W deszczowni woda jest modulowana podczas przechodzenia przez otwory i może być dostosowana stosownie do preferencji i wymagań użytkownika.


Kategoria

Deszczownia mosiężna, chromowana, z natryskiem deszczowym i systemem zapobiegającym osadzaniu się kamienia.

Wykończenia
Chrom

Wymiary
Watercandy26 średnica 26 cm
Watercandy10 średnica 10 cm

 

 

Więcej informacji na stronie producenta: www.zucchetti.pl« powrót