Witryna wykorzystuje pliki cookie wyłącznie do zbierania danych statystycznych. Więcej w polityce prywatności.
Strona główna
Miasta dla ludzi prenumerata wyszukiwarka facebook
reklama

7/8 '2018
Miasta dla ludzi

Miasta dla ludziOferta dla Architekta

Oferta dla ArchitektaPodmurówki prefabrykowane JONIEC®

07.09.2017 / czwartek

Substytut betonowego cokołu.


Ogrodzenia wykonane z metalowej siatki czy gotowych paneli są w naszym kraju niezwykle popularne. Ma na to wpływ stosunkowo niewielki koszt montażu oraz szybkość budowy. Przy dużych terenach wymagających odgrodzenia są to parametry, których nie można lekceważyć. Pewnym problemem, z którym trzeba sobie poradzić, będąc właścicielem działki ogrodzonej siatką, jest przerastająca dołem trawa, którą trudno wykosić. Jest na to sposób: montaż betonowych desek będących skuteczną barierą dla niepożądanych roślin. Dzięki prefabrykowanym podmurówkom i łącznikom w szybki i tani sposób uzyskamy efekt - estetyczny fundament, idealnie komponujący się z zasadniczymi elementami ogrodzenia.

 

 

Podmurówki prefabrykowane firmy JONIEC® to rozwiązanie, które znajduje zastosowanie w przypadku ogrodzeń siatkowych oraz ogrodzeń złożonych z paneli wykonanych z rozmaitego materiału: metalu, drewna, kompozytu czy pcv. Oferowane przez nas deski i łączniki pasują rozmiarem do większości paneli i siatek dostępnych na rynku. Zastosowanie gotowych elementów podmurówki znacząco przyspiesza czas wybudowania ogrodzenia, nie ujmując przy tym nic z jego funkcjonalności, ani też estetyki wykonania.

 

 

W ofercie firmy dostępne są trzy wysokości podmurówki: 20 cm, 25 cm oraz 30 cm. Podstawa ogrodzenia wyznaczana jest przy pomocy betonowych desek długości 200 cm, 247 cm lub 249 cm, scalonych z wykorzystaniem odpowiednich łączników, dopasowanych wysokością do zastosowanych desek. Wyróżniamy deski zbrojone pełne i profilowane oraz łączniki proste i narożne. Dobór rodzaju desek zależy od naszych preferencji oraz gustów, natomiast każdorazowo zachodzi potrzeba wykorzystania obu typów łączników - prostych do łączeń na odcinkach prostych oraz narożnych u zbiegu dwóch desek pod kątem prostym.

 

 

Budowa ogrodzenia z podmurówki prefabrykowanej każdorazowo rozpoczyna się od wyznaczenia miejsc pod słupki ogrodzeniowe ( z uwzględnieniem długości wykorzystywanych desek ), w których wykonywane są stopy fundamentowe z lanego betonu. Gdy beton przeschnie, układamy na zaprawie najpierw łączniki proste i narożne, a dopiero później wstawiamy między nie wybrane deski. Przy tak przygotowanej podmurówce możemy przystąpić do postawienia słupków, a potem również do przymocowania paneli lub siatki.

 

 

W trosce o najwyższą jakość wykonania naszych podmurówek stosujemy technologię produkcji „vibro technology”, która sprawia, że prefabrykowane deski i łączniki charakteryzuje wysoka odporność na warunki zewnętrzne oraz trwałość. W efekcie nasza firma zalicza się do ścisłej czołówki producentów podmurówek ogrodzeniowych.« powrót