Witryna wykorzystuje pliki cookie wyłącznie do zbierania danych statystycznych. Więcej w polityce prywatności.
Strona główna
Miasta dla ludzi prenumerata wyszukiwarka facebook
reklama

9 '2018
Miasta dla ludzi


Oferta dla Architekta

Oferta dla ArchitektaSiła napędowa do pracy

11.10.2017 / środa

Od kiedy w 2012 roku fotel gabinetowy WOODI otrzymał nagrodę Red Dot, a kilka lat później VANK_move statuetkę IF Design Award, można było się spodziewać, że zespół VANK będzie chciał zmierzyć się z trudnym i wymagającym technicznie projektem, jakim jest fotel obrotowy. Rezultatem jest właśnie wchodzący na rynek VANK_V6, który wyróżnia się mocną i dynamiczną stylistyką, a także mechaniką, która przewiduje upodobania i potrzeby różnych użytkowników.

 

 

Chcieliśmy przede wszystkim sobie udowodnić, że w Polsce można realizować wymagające techniczne projekty – mówi Anna Vonhausen, dyrektor kreatywna VANK. – Ten fotel, nad którym nie ukrywam prace trwały długo - spełnia nasze oczekiwania jeżeli chodzi o jakość, funkcjonalność, ale także formę – dodaje.

 

 

Inspiracją dla zespołu był rytm miasta, z jego nowoczesną architekturą oraz dynamiczne, sportowe samochody, które zachwycają nie tylko linią, ale również swoimi osiągami.

Pomyśleliśmy, że dobry fotel do pracy powinien stanowić dla niej siłę napędową, stąd inspiracja motoryzacyjna: wyrazistość, mocne techniczne akcenty, ale także lekkość, którą wprowadza przezierne oparcie z geometrycznym wzorem – mówi Wojciech Wołczyk, projektant VANK.

 

 

Nowy fotel z szybkimi samochodami łączy również aluminium, które gwarantuje jakość, lekkość i trwałość.

Z aluminium wykonany jest tragarz oparcia, podstawa i nośniki podłokietników. Te komponenty zapewniają wytrzymałość fotela, a w warstwie wizualnej dodają mu technicznego, srebrzystego szlifu -  twierdzi Tomasz Włodarczyk, konstruktor VANK.

 

 

W zakresie ergonomii największymi atutami VANK_V6 są: skala regulacji wysokości oparcia, przeznaczona zarówno dla niskich, jak i nieprzeciętnie wysokich osób oraz regulacja siły nacisku na oparcie. Można je ustawić tak, by skutecznie podpierało plecy silnego mężczyzny jak i pozwalało się odchylić delikatnej kobiecie. Duży wybór tapicerek oraz kolorów elementów aluminiowych pozwoli podkręcić VANK_V6 w takim kierunku, w jakim odpowiadać będzie indywidualnym upodobaniom.

Więcej o fotelu: https://vank.pl/pl/produkt/vank-v6


« powrót