Witryna wykorzystuje pliki cookie wyłącznie do zbierania danych statystycznych. Więcej w polityce prywatności.
Strona główna
Miasta dla ludzi prenumerata wyszukiwarka facebook
reklama

2 '2019
Miasta dla ludzi


Oferta dla Architekta

Oferta dla ArchitektaFOPA — tak było…

25.11.2018 / niedziela

Festiwal Otwartych Pracowni Architektonicznych — tak było….

 

W dniach 21 i 22.11.2018 odbył się organizowany przez „A&B”  Festiwal Otwartych Pracowni Architektonicznych. FOPA uzupełniał program główny kongresu Open Eyes Economy Summit w Krakowie i był jedną z ciekawszych propozycji dla ekspertów i słuchaczy sesji poświęconej miastu.

 


Podczas spotkań w pracowniach, uczestnicy mieli okazję poznać architektów z najlepszych krakowskich biur w ich codziennym środowisku pracy, przyjrzeć się ich metodzie projektowej i badawczej, poznać spojrzenie na miasto, estetykę przestrzeni zurbanizowanej, zobaczyć modele, projekty, zdjęcia, wreszcie usiąść przy dużym stole i porozmawiać.

 

Tak było w:

ICE podczas Open Eyes Economy Summit

 

 

 

 

 

 

w Pracowni Projektów Lewicki&Łatak

(Biuro Projektów Lewicki Łatak tworzy dwóch charyzmatycznych architektów Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak. Są tegorocznymi Laureatami Honorowej Nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich. w uzasadnieniu jury czytamy: „wybitna działalność twórcza, udokumentowana licznymi realizacjami i konkursami architektonicznymi. Zrealizowane obiekty prezentują bardzo wysoki poziom we wszystkich aspektach wartości w tym formy, kontekstu i funkcji. Większość projektów posiada unikalne cechy, potwierdzające tożsamość miejsca i wzbogacające przyrodnicze i kulturowe otoczenie. Na szczególną uwagę zasługują realizacje budynków wielorodzinnych we Wrocławiu, zagospodarowania Placu Bohaterów Getta (Zgody) w Krakowie oraz Hali 100-lecia KS Cracovia wraz z Centrum Sportu Niepełnosprawnych przy ulicy Focha w Krakowie”)

 

 

 

 

 

 

w pracowni Horizone:

(Horizone Studio to kreatywne i dynamiczne biuro architektoniczne mające swoją główną siedzibę w Krakowie, specjalizujące się w projektowaniu budynków biurowych, użyteczności publicznej oraz mieszkaniowych. Pasją architektów z Horizone Studio jest tworzenie przyjaznej i nowoczesnej przestrzeni miejskiej. Działalność pracowni od lat jest silnie zakorzeniona w idei zrównoważonego rozwoju, a projekty powstające w biurze są efektem zintegrowanego procesu projektowego. Są autorami m.in. siedziby Ericpol w Łodzi, projektu Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie (w trakcie realizacji), Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie (z Pysall Ruge Architekten))

 

 

 

 

 

 

oraz u Stanisława Deńki w Studio Projektowym WiZJA:

(Wizja Biuro Architektoniczne założone przez Stanisława Deńko oraz amerykańskiego architekta Glenna Lewisa w 1993 roku.  Stanisław Deńko wrócił wtedy właśnie ze Stanów Zjednoczonych, dokąd został zaproszony przez prof. Billa Rudda, dziekana College of Architecture na  University of Tennessee w Knoxville, by prowadzić tam zajęcia z projektowania urbanistycznego i architektonicznego. Po trzech latach praktyki dydaktycznej powrócił do kraju, by w nowych warunkach ustrojowych, a więc z nowymi perspektywami dla uprawiania zawodu założyć biuro architektoniczne.Fundament pracowni stanowi przede wszystkim doświadczenie jej lidera, który jednak zawsze pozostawia młodszym współpracownikom dużą swobodę w tworzeniu wizji i rozwijaniu ich w procesie projektowania. Ostateczne decyzje podejmowane są wspólnie, aż do etapu realizacji poszczególnych dzieł. Podstawą pomysłów jest przekonanie, że forma zawarta w fizycznej materii budowli jest językiem niosącym przekaz, konkretną treść. Geneza formy to ścieżka, na której spotykają się elementy natury, kontekstu kulturowego, zwyczaje, tradycja – to, co zawiera się w doświadczeniach z przeszłości w połączeniu ze współczesnymi osiągnięciami cywilizacyjnymi. Najwybitniejsze realizacje to m.in.: Cricoteka (współautor: nsMoonStudio), Krakowski Park Technologiczny, Angel City w Krakowie, Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, budynek biurowy Inkubatora Krakowskiego Parku Technologicznego, Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice Terminal I i II, Centrum Kultury Żydowskiej przy ul. Meiselsa na Kazimierzu w Krakowie.)

 

 

 

 

 

 

dziękujemy za liczne przybycie!« powrót