Witryna wykorzystuje pliki cookie wyłącznie do zbierania danych statystycznych. Więcej w polityce prywatności.
Strona główna
Miasta dla ludzi prenumerata wyszukiwarka facebook
reklama

2 '2019
Miasta dla ludzi


Oferta dla Architekta

Oferta dla ArchitektaTechnologia suszenia rąk Airblade™

27.11.2018 / wtorek

Newralgicznym pomieszczeniem we wszystkich obiektach publicznych są łazienki. Panujący w nich poziom higieny często decyduje o tym, jak ich gość oceni to miejsce. Standardowe suszarki do rąk są niehigieniczne, nieefektywne i kosztowne w utrzymaniu. Dodatkowo, suszą dłonie powietrzem pobranym z łazienki, pełnym wirusów i bakterii. Co więcej – rzadko serwisowane i czyszczone szybko same stają się miejscem ich rozwoju oraz są przechowalnią grzybów i pleśni. Czas suszenia jest zazwyczaj bardzo długi, przez co wiele osób odchodzi od suszarki nie kończąc procesu suszenia. Tymczasem na wilgotnych rękach można przenieść do 1000 razy więcej bakterii niż na suchych. Kolejnym problemem jest fakt, że kapiąca z dłoni woda zbiera się na podłodze pod suszarką. Stwarza to ryzyko poślizgnięcia, a dodatkowo nie zachęca do korzystania z tego miejsca.

 

 

Niedoskonałym rozwiązaniem jest również stosowanie papierowych ręczników. Wymagają one stałego uzupełniania i utylizowania przez co są bardzo kosztowne, a dodatkowo nie są przyjazne dla środowiska. Wyprodukowanie ręczników wymaga dużych zasobów wody i energii. W procesie ich wybielania wykorzystuje się chemikalia. Większość zużytych ręczników papierowych nie może być poddana recyklingowi. Mokre ręczniki, opakowania i worki na śmieci trafiają na wysypisko lub do spalarni.

Analizując powyższe wszystkie problemy firma Dyson znalazła rozwiązanie i stworzyła suszarki Dyson Airblade™. Dzięki zastosowaniu filtrów HEPA13 na suszone ręce trafia powietrze oczyszczone z bakterii i wirusów będących w łazience. Skuteczność filtru HEPA13 jest na poziomie 99,9%. Ponadto suszarki do rąk Dyson Airblade są najszybsze. Wykorzystują strumienie powietrza o prędkości 690 km/h aby dosłownie ściągnąć wodę z dłoni, susząc ręce szybko i higienicznie w 10 lub 12 sekund. Daje to ogromny komfort użytkownikom oraz ogranicza emisję dwutlenku węgla. W porównaniu z suszarkami innych producentów jest ona mniejsza o blisko 79%, a w porównaniu z papierowymi ręcznikami o ponad 76%1.

 

 

NOWOŚĆ- Dyson Airblade Wash+Dry
Suszarka do rąk Dyson Airblade Wash+Dry to nowatorskie połączenie suszarki do rąk i baterii umywalkowej w jednym produkcie. Zapewnia użytkownikom możliwość mycia i suszenia w jednym miejscu, co przyczynia się do podwyższenia standardu pomieszczeń i pozwala na spełnienie restrykcyjnych wymagań co do higieny. Duże znaczenie odgrywa tu również bezdotykowa obsługa. Zarówno przepływ wody jak i powietrza odbywa się przy udziale czujników. Wszystkie suszarki do rąk Dyson Airblade mają filtry HEPA, które wychwytują 99,97% cząsteczek o wielkości zaledwie 0,3 mikrona z powietrza w toalecie.

Suszarka do rąk Dyson Airblade Wash+Dry posiada certyfikat HACCP, dzięki któremu może być używana w każdej branży o zaostrzonych wymogach higieny, takich jak przetwórstwo żywności czy obiekty medyczne.

Najnowszy model suszarki został przeprojektowany, aby zmniejszyć głośność przy zachowaniu szybkiego czasu schnięcia. Nowy Airblade Wash + Dry działa do 39% ciszej niż jego poprzednik.

Więcej informacji: www.dyson.pl/suszarki-do-rak« powrót