Witryna wykorzystuje pliki cookie wyłącznie do zbierania danych statystycznych. Więcej w polityce prywatności.
Strona główna
Miasta dla ludzi prenumerata wyszukiwarka facebook
reklama

7/8 '2018

Miasta dla ludzi

Miasta dla ludziOferta dla Architekta

Oferta dla ArchitektaKatalog „Produkty dla architekta” 2017

02.12.2017 / sobota

Architektura dla wszystkich


Prof. Jan Gehl jest przekonany, że miasta i budynki stają się architekturą dopiero wtedy, kiedy w reakcję z nimi wchodzą ludzie. Bez nich są to tylko budowle lub ich zespoły — zbudowana substancja i środowisko, w którym nie zaistniało życie. Potrzebna jest zatem nasza wspólna akceptacja tego, co budujemy, a to oznacza nasze w tym procesie budowania uczestnictwo — świadome jakości materiałów, z których powstaje nasze zbudowane otoczenie: domy, budynki, miejsca wypoczynku i rekreacji.


Miejskie życie przestało być obecną zwyczajowo aktywnością, a stało się istotną funkcją miasta — naszego świadomego uczestnictwa w jego starannym zaprojektowaniu przez specjalistów. Architektura dla wszystkich wiąże się z potrzebą wiedzy i świadomości powiązania pomiędzy estetyczną jakością otaczających nas budynków i publicznych przestrzeni z ludzkimi zachowaniami.

Mieszkańcy miast w wielu krajach zaczęli żądać projektowania urbanistycznego zorientowanego na człowieka. Społeczne zaangażowanie ludzi ukierunkowane jest na żądanie, aby architekci starali się realizować ich marzenia o zdrowym i estetycznym mieszkaniu, o coraz lepszej publicznej przestrzeni. Ludzie chcą tym samym inspirować specjalistów!

Demokratyczne społeczności akceptują tezę, że rola ludzi i ich życia w przestrzeni miast ma w architektonicznych i urbanistycznych kreacjach olbrzymie znaczenie. Zrozumienie problemów mieszkańców i troska o nich jest drogą do stworzenia bezpiecznych, pełnych życia, zrównoważonych i zdrowych miast!

Do tego celu służy właśnie wydawnictwo „Produkty dla Architekta” — po raz kolejny wydany zbiór informacji o tym, z jakich materiałów powstają nasze mieszkania, miejsca pracy, place, ulice, parki, miejsca rekreacji, szkoły, przedszkola, wyższe uczelnie, a także obiekty kultu i kultury.


Romuald Loegler

wydawca« powrót