Strona główna
Miasta dla ludzi prenumerata wyszukiwarka facebook
reklama

12 '2017






Miasta dla ludzi

Miasta dla ludzi







Oferta dla Architekta

Oferta dla Architekta



 

 


Relaks w domowej saunie
Relaks w domowej saunie10.12.2017 / niedziela

Idea zdrowego pocenia się narodziła się 5 000 lat temu w Azji. Stamtąd przeniosła się do Europy i Nowego Świata, gdzie rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej stworzyli własną koncepcję sauny – „Inipi“ tj. namiot do pocenia się, w którym niezbędną temperaturę osiągano za pomocą gorących kamieni.

Artemide — przytulne światło
Artemide — przytulne światło06.12.2017 / środa

Oświetlenie gra we wnętrzach bardzo ważną rolę - nie tylko wydziela strefy czy oświetla przestrzenie robocze ale także doskonale podkreśla wystrój oraz charakter domu.

Szkło Guardian Glass na fasadzie filharmonii w Hamburgu
Szkło Guardian Glass na fasadzie filharmonii w Hamburgu05.12.2017 / wtorek

Filharmonia nad Łabą zlokalizowana w zachodnim krańcu dzielnicy HafenCity w Hamburgu w Niemczech, mieści jedną z największych i najlepszych pod względem warunków akustycznych sal koncertowych na świecie i jest przykładem niezwykłej architektury.

Nowe złączki przejściowe i przyłączeniowe Megapress
Nowe złączki przejściowe i przyłączeniowe Megapress05.12.2017 / wtorek

Od tego roku system Megapress umożliwia zaprasowywanie na zimno nawet grubościennych rur stalowych o dużych średnicach. Bogata oferta obejmuje odpowiednie elementy do każdego zastosowania instalacyjnego, od złączki gwintowanej po trójnik. Zupełną nowością są złączki przejściowe i przyłączeniowe 1½ i 2", zapewniające jeszcze większą elastyczność przy pracach instalacyjnych.

Artemide w nowym Louvrze w Abu Dhabi
Artemide w nowym Louvrze w Abu Dhabi06.12.2017 / środa

Oprawy Artemide oświetlają dzieła sztuki prezentowane w nowym Louvre w Abu Dhabi. Specjalnie na potrzeby tego projektu powstała nowa, unowocześniona przez Carlottę de Bevilacqua oprawa Cata.

Kongres Open Eyes Economy Summit
Kongres Open Eyes Economy Summit01.12.2017 / piątek

W dniach 14-15 listopada b.r. w Centrum Kongresowym ICE Kraków, odbyła się druga edycja Open Eyes Economy Summit. Prawie 200 prelegentów z całego świata opowiadało o szeroko pojętej ekonomii wartości i gospodarce otwartych oczu. W tym roku w wydarzeniu uczestniczyło prawie 2000 osób. Open Eyes Economy rośnie i wciąż rozwija błękitną rewolucję.

Rajskie tapety Muraspec
Rajskie tapety Muraspec28.11.2017 / wtorek

Nowa kolekcja eleganckich tekstylnych tapet ściennych Fardis Muraspec zainspirowana została mitycznym światem Shangri-La. „Niebo na ziemi” użyczyło okładzinom nie tylko swojej nazwy, ale również obdarowało rajskim klimatem.

Czyste powietrze z grzejnikami Jaga
Czyste powietrze z grzejnikami Jaga28.11.2017 / wtorek

Kapsuła pod nazwą Moby stworzona kilkanaście lat temu była apelem Jaga o zwrócenie uwagi na problem globalnego zanieczyszczenia powietrza. O ile jednak ten „bąbel tlenu” wyposażony w najlepsze filtry, ogrzewanie i chłodzenie był tylko performance, o tyle grzejniki takie jak Fresh i Oxygen realnie rozwiązują ten problem na poziomie domu i rodziny.

ARBET Kreatorem Wydawnictwa Roku 2017
ARBET Kreatorem Wydawnictwa Roku 201727.11.2017 / poniedziałek

To już VII edycja projektu Kreator Budownictwa Roku. Kreator Budownictwa Roku to projekt, który ma na celu wyłonienie oraz nagrodzenie najlepszych w branży budowlanej. Podczas gali Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa honoruje osoby oraz firmy, które swoją działalnością kształtują rynek budowlany.

Nowe wydanie StoJournal
Nowe wydanie StoJournal27.11.2017 / poniedziałek

Najnowszy numer magazynu StoJournal właśnie pojawił się na rynku. Ta cykliczna publikacja marki Sto powstała głównie z myślą o architektach, ale stanowić będzie zajmującą lekturę dla wszystkich pasjonatów dobrej architektury.